7 maja 2018 r.

Za nami dwie edycje kultowej konferencji Hack and Security, organizowanej przez Autoryzowane Centrum Szkoleniowe DAGMA.

Obie konferencje (w Warszawie i we Wrocławiu) zgromadziły ponad 200 uczestników, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką cyberbezpieczeństwa. Konferencja dedykowana była osobom związanym z bezpieczeństwem firmowych danych: administratorom sieci, kadrze zarządzającej i kierownikom działów IT.

Do grona prelegentów zaproszeni zostali eksperci o bogatym doświadczeniu zawodowym i wiedzy, w tym administrator bezpieczeństwa informacji, specjaliści informatyki śledczej i kryminalistycznej, specjaliści i inżynierowie z zakresu ochrony danych na urządzeniach mobilnych czy systemów zabezpieczających sieci.

Wśród poruszanych tematów nie mogło zabraknąć omówienia zmian dotyczących danych osobowych i wszechobecnego RODO. Prelegenci uświadamiali, jak strzec się przed wyłudzaniem danych z firmowych i prywatnych kont bankowych, jakie metody są wykorzystywane by pozyskać informacje z komputerów pracowników. Kulminacyjnym punktem obu konferencji był pokaz praktyczny technik Google Hackingu, za pomocą których cyberprzestępcy uzyskują dane potrzebne do przeprowadzenia ukierunkowanych ataków na instytucje. W dobie wykorzystywania przez pracowników smartfonów, również prywatnych do codziennej pracy, nie mogło zabraknąć omówienia sytuacji, gdy takie urządzenie mobilne ulega zgubieniu. O tym, jak dbać o bezpieczeństwo danych na firmowych sprzętach informowaliśmy na przykładzie gotowych rozwiązań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność na naszych konferencjach. Mamy nadzieję, że część wątpliwości rozwialiśmy, a część omawianych kwestii wprowadzicie w swoich organizacjach.

Chciałbyś pogłębić wiedzę zdobytą podczas konferencji?

Zapraszamy na szkolenia:

  1. RODO- ochrona danych osobowych (3 szkolenia do wyboru)
  2. Informatyka śledcza (3 poziomy zaawansowania)
  3. Techniki hackingu i cyberprzestępczości (3 poziomy zaawansowania)
  4. Bezpieczeństwo teleinformatyczne pracowników biurowych

Piotr Surmacz

specjalista ds. marketingu i PR

Podobał ci się ten wpis?

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku i zapisz się na nasz bezpłatny newsletter! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.